ANIMARKT www grafiki nagwki pitching pl

Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji ANIMARKT Pitching 2020 został zakończony!

Sekcja ANIMARKT Pitching przeznaczona jest dla krótkometrażowych animacji stop motion z całego świata, znajdujących się na etapie developmentu. Wśród nagród przewidziane są vouchery na usługi produkcyjne w Polsce lub sprzęt animacyjny, zapewnienie dystrybucji festiwalowej lub sprzedaż praw telewizyjnych do gotowego filmu.

Ponieważ jednym z celów ANIMARKT Stop Motion Forum jest wspieranie twórców z Europy Środkowo-Wschodniej to jako priorytetowe traktowane są zgłoszenia z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy.

Finaliści zakwalifikowani do pitchingu przed wystąpieniem mogą skorzystać z konsultacji dotyczących pracy nad scenariuszem, produkcji i budżetowania, prezentacji projektu, publicznego wystąpienia i budowania lalki.

Nabór zgłoszeń do 3.08.2020. Ogłoszenie listy finalistów nastąpi 17.08.2020.

Zapoznaj się z REGULAMINEM udziału.

Nagrody w ANIMARKT Pitching 2020:

  • vouchery o wartości 60 000 PLN oraz 40 000 PLN na wykorzystanie studia i zaplecza do produkcji filmu – wyróżnienia ufundowane przez Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu 
  • oprogramowanie Dragonframe 4 (z kontrolerem Bluetooth)
  • konsultacja ekspercka z Marcinem Zalewskim – w zakresie budowy lalki
  • akredytacja branżowa na targi Mifa 2021 w Annecy
  • 2-tygodniowa rezydencja w Centrum Animacji Quirino Cristiani w Cordobie (Argentyna) – ufundowana przez APALAB; pobyt w celu rozwoju projektu z doradztwem w zakresie artystycznym, pisania scenariusza i produkcji oraz ze spotkaniami z argentyńskimi producentami

film na etapie developmentu

czas trwania: mniej niż 30 minut

przynajmniej 80 proc. filmu wykonane
w technice poklatkowejZAREJESTRUJ
SIĘ NA PITCHING
DZISIAJKOMITET
SELEKCYJNYWYBRANE
PROJEKTYSESJE
TRENINGOWE
LAUREACI
JURY